Dzień Pluszowego Misia- 25.11.2016 r.

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie „przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.

W dniu 25.11.2016r. przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe  itd. A każdy był piękny i wyjątkowy.

Uroczysty dzień rozpoczął się  od zaprezentowania swojego misia kolegom i koleżankom.  Wielką niespodzianką okazały się odwiedziny prawdziwego Misia, którego dzieci przywitały bardzo serdecznie. Żabki tańczyły z Misiem w rytm piosenki „Dwa malutkie misie". Na zakończenie dzieci od Misia otrzymały słodki poczęstunek- biszkoptowe misie Lubisie ufundowane przez kochające mamy.

Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano również wiele innych atrakcji, takich jak: zabawy ruchowe, zagadki,  malowanie farbami ,oglądanie bajki a także degustacja miodku.

Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mam nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w pamięci i wspomnieniach  dzieci na długi czas.