Żabki lubią gofry ! - 02.11.2016 r.

W najmłodszej grupie przedszkolaków odbyło się wielkie pieczenie gofrów.

Do pracy zabraliśmy się zaraz  po śniadaniu. Rozpoczęliśmy od czytania przepisu i  przygotowania produktów. Dzieci wsypały do miski wszystkie potrzebne produkty, które zostały dokładnie wymieszane mikserem.
          Następnie, kiedy gofrownica była już odpowiednio nagrzana przystąpiliśmy do pieczenia. Wszędzie unosił się wspaniały aromat pieczonego ciasta. Dzieci z niecierpliwością czekały, aż gofry będą gotowe.
          Gofry były tak pyszne, że niektórzy skorzystali z dokładki. Nasze przedszkolaki  uwielbiają takie kulinarne zajęcia, ponieważ to sama przyjemność spożywać to, co się samodzielnie przygotowało.
          Dzieci przy okazji słodkiego kucharkowania dowiedziały się, że należy być bardzo ostrożnym w spotkaniach z urządzeniami elektrycznymi i bez pomocy dorosłych – najlepiej się do nich nie zbliżać!