"Zdrowo jem, więcej wiem" - 28.10.2016 r.

Uczniowie klas pierwszych przystąpili do realizacji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” realizowanego przez Bank Ochrony Środowiska. Patronat nad projektem objęła Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.

Projekt uczy nie tylko pracy w grupie, ale przede wszystkim zmienia nawyki żywieniowe i skłania do zmiany stylu życia. Uświadamia, jak ważne jest zdrowe odżywianie oraz aktywność sportowa.

W etapie jesiennym do zrealizowania są 2 bloki tematyczne. Tematem przewodnim pierwszej części etapu były warzywa i owoce.

W związku z tym uczniowie wzięli udział w ciekawych zajęciach dotyczących zdrowego odżywiania.

Każdy uczeń przyniósł wylosowane przez siebie owoce lub warzywa, które podczas zajęć stanowiły naturalne rekwizyty. Dzieci bezbłędnie podawały nazwy wszystkich zebranych owoców i warzyw. Wiedziały, że są smaczne, zdrowe, zawierają w sobie dużo witamin i dlatego powinny obowiązkowo znaleźć się w diecie każdego z nich.

Pierwszoklasiści rozpoznawali owoce i warzywa wszystkimi zmysłami, rozwiązywali zagadki, kolorowali i wycinali ulubione warzywa i owoce. Wzięli również udział w zabawie ruchowej „Sałatka jarzynowa” oraz obejrzeli prezentację multimedialną nt. wartości odżywczych warzyw i owoców oraz omówili skutki nadmiernego spożywania słodyczy.

Uczniowie wykonali również plakaty zachęcające do rezygnacji spożywania słodyczy na rzecz warzyw i owoców.

Pierwszoklasiści wzięli także udział w zabawach ruchowych na świeżym powietrzu.

Oprócz dobrej zabawy uczniowie dowiedzieli się, dlaczego warzywa i owoce są zdrowe, co zawierają i jaki mają wpływ na funkcjonowanie całego naszego organizmu.

Autor: K. Witczak, L. Królikowska