"ABC emocji" - warsztaty w klasie II

„ABC emocji” – pod takim tytułem odbyły się warsztaty w klasie II.

Warsztaty miały na celu nauczenie dzieci rozpoznawania i uświadamiania uczuć przeżywanych   w różnych sytuacjach. Podczas zajęć dzieci próbowały opracować własną definicję „emocji”    oraz dzieliły wskazywane przez siebie uczucia na  pozytywne i negatywne.  Uczniowie wyrażali  i wyjaśniali  uczucia przedstawiane przez nauczyciela za pomocą fotografii uwzględniających różne stany emocjonalne.  Podczas zajęć dzieci próbowały wyrażać swoje uczucia oraz komunikować się ze sobą  poprzez kontakt wzrokowy, wyraz twarzy, ton głosu, gesty.  Uczniowie mieli również czas na działalność plastyczną, mianowicie rysowali twarze  wyrażające określone uczucia. Dzięki wprowadzeniu kilku aktywności podczas warsztatów dzieci  bardzo chętnie uczestniczyły  w zajęciach oraz okazywały zainteresowanie zaproponowanym przez pedagoga tematem.