Rok 2016- rokiem wolontariatu! - 27.10.2016 r.

W związku z ogłoszeniem przez Ministra Edukacji Narodowej- Panią Annę Zalewską Roku Wolontariatu pragniemy zachęcić do podjęcia tej szczytnej idei przez dzieci i młodzież.

Drodzy Rodzice i Nauczyciele....

Chcemy wspólnie kształtować wśród dzieci postawę służenia innym, otwartości serca, gotowości poświęcania czasu dla drugiej osoby. Warto, aby nasi uczniowie przy naszej pomocy i wskazówkach podejmowali działania prospołeczne: przeciw agresji
i przemocy, przeciw uzależnieniom. Zachęcajmy dzieci ido współpracy i pomagania kolegom i koleżankom w bibliotekach, świetlicach, przy odrabianiu lekcji oraz do włączania się w akcje chartytatywne.

DLACZEGO WARTO POMAGAĆ?

Wolontariat:

* rozwija kompetencje społeczne i interpersonalne, w tym szacunek do drugiego człowieka;

* uwrażliwia na potrzeby innych osób, rozwija empatię oraz zachęca do współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Dzielmy się tym, co dobre. Dzielmy się sercem i okazujmy to serce innym. Jak powiedział Nasz Wielki Polak Jan Paweł II: ,,Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które ma, ale jego czynów. Nie jest ważne to,
co się ma, ale czym się dzieli z innymi.”

Serdecznie zachęcamy do współpracy i propagowania idei niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

Autor: M. Klimczak