Spotkanie z policjantką – 20.10.2016 r.

W ramach edukacji dotyczącej bezpieczeństwa uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z policjantką Zespołu ds. Nieletnich i Patologii KPP w Łęczycy mł. asp. Agatą Bierzyńską nt. „Bezpieczna droga do i ze szkoły".

Dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły  i poza szkołą. Policjantka omówiła zasady poruszania się po drodze, chodniku i podczas jazdy samochodem. Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówił sposoby unikania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały wiele  pytań.

Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom, które odbywają się w naszej szkole od wielu lat policjant będzie kojarzył się dzieciom jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc. Liczymy,        że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce.

Autor: Zespół edukacji wczesnoszkolnej