"Czytelnicze - podaj dalej" - 20.10.2016 r.

W dniu 20 X 2016r. W  naszej szkole odbyła się akcja "Czytelnicze podaj dalej" zorganizowana  z okazji Miedzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Organizatorami  Powiatowej akcji „ Czytelnicze podaj dalej” z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych 2016 są: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Łodzi, Filia w Łęczycy oraz Sieć Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli Bibliotekarzy Powiatu Łęczyckiego.

Inauguracja akcji „ Czytelnicze podaj dalej”  nastąpiła 10 października 2016 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Łęczycy. Zakończenie akcji przewidziane jest na listopad. Organizacją akcji zajmują się nauczyciele bibliotekarze działający w ramach sieci nauczycieli bibliotekarzy powiatu łęczyckiego.

Cele akcji:

• Podkreślenie roli książki i czytania w życiu każdego człowieka.
  • Zachęcenie uczniów do czytania oraz korzystania z zasobów bibliotek.
  • Realizacja jednego z kierunków polityki oświatowej MEN na rok szkolny 2015/2016: Rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.
  • Promocja bibliotek szkolnych i biblioteki pedagogicznej w środowisku lokalnym.

Do akcji  przyłączyła się także nasza  szkoła, która w dniu dzisiejszym  zorganizowała  na swoim terenie akcję promującą czytelnictwo. Uczniowie słuchali czytanych przez nauczycieli fragmentów książek na różnych zajęciach, co stanowi zachętę do przeczytania wybranej książki.

Autor: Jolanta Pawlak-bibliotekarz