Dzień Edukacji Narodowej - 14.10.2016 r.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie szkoły nagrodzili nauczycieli Nauczycielskimi Oscarami. Oskarową galę uświetnił występ chóru szkolnego „Wiolinki”.

Najlepsi nauczyciele typowani byli w 11 kategoriach. Do Oskara w każdej kategorii nominowani byli trzej kandydaci. Nauczyciele nominowani to osoby, które w danej kategorii uzyskały największą liczbę głosów wśród uczniów naszej szkoły.

Za opiekę nad uczniami  i troskę o szkołę. Za  pamięć i myśli o wszystkim i wszystkich od całej uczniowskiej braci.  Tytuł Przyszłość Szkoły "HONOROWY  OSKAR"  zdobyła  pani Dyrektor Urszula Graczyk.

"Mikrofon Roku"
Nauczyciele, którzy przekazują swoją wiedzę głosem bardzo donośnym. Dzięki temu uczniowie mają  znakomity posłuch i dzięki temu informacje łatwiej docierają do ich szarych komórek.  Nawet wtedy, gdy pojemnik na te komórki, czyli uczniowska głowa, znajduje się na drugim końcu klasy. Nauczycielkami, które słychać wszędzie okazały się pani Lucyna Kroliwkowska
i pani Agnieszka Petrykowska.

Nauczyciel który potrafi swoim postępowaniem rozładować napiętą sytuację i powoduje,  że świat staje się znośniejszy, tej osobie bez względu na czas, miejsce i okoliczności, zawsze dopisuje humor. Tytuł "ŻARTOWNIŚ  ROKU" zdobył pan Michał Włodarczyk.

Nauczycielki bardzi sympatyczne, a przy tym wymagające i surowe, przed ich lekcjami serca biją szybciej...Tytuł "ZŁOTA PIŁA" trafił do pani Jolanty Łuczak i pani Bożeny Pawłowskiej.

„BRATNIA DUSZA
Nauczycielki, które zawsze pomogą, wysłuchają i doradzą oraz są przyjaciiółkami uczniów to pani Agnieszka Ślepecka i parni Marika Klimczak.

Niektórzy nauczyciele podczas napełniania naszych głów wiedzą dużo chodzą po klasie, a żeby lepiej zobrazować to, co do nas mówią – dużo gestykulują załusgują na tytuł "SUPER ANIMACJA" w naszej szkole zdobyła pani Marzena Lewandowska.

Nie znamy naszych losów. Na szczęście jest ktoś, kto troszczy się o to, byśmy rzuceni przez koleje życia na obce ziemie nie zginęli bez znajomości języka obcego. Oskara „BURSZTYNOWY JĘZYK” wręczyliśmy panu Radowsławowi Woźniakowi.

Uwrażliwia nas na sztukę, odkrywa przed nami nieznane lądy wyobraźni twórczej, ale też i rozbudza talenty muzyczne. Tytuł "ANIELSKI GŁOS" trafił do pani Violetty Olesińskiej.

Oscara "WIELKIE SERCE" otrzymały panie pracujące w oddziale przedszkolnym, które swoim ciepłem, dobrocią i cierpliwością potrafią zaskarbić sobie przyjaźń przedszkolaków. Nagrodzone w tej kategorii zostały panie: Jolanta Tomczak, Elżbieta Sowińska, Monika Nawrocka.

Uśmiech zdobi człowieka i jest bardzo potrzebny w codziennym życiu. Pozwala zachować twórczy optymizm i pogodę ducha. W dodatku nic nie kosztuje. Nauczycieli, którym uśmiech stale towarzyszy w codziennej pracy, nagrodziliśmy Oskarem „GORĄCY UŚMIECH”. Tytuł zdobyła pani Bożena Kuś i pani Ewa Zdyńczyk.

"CHODZIARZ ROKU"
Osoby nominowane w tej kategorii są jak Robert Korzeniowski – chodzą tempem równym, szybkim i nieosiągalnym dla zwykłego śmiertelnika. Slalom korytarzem między grupką uczniów jest czymś normalnym i nie powodującym u nich zadyszki. Oscara w tej kategorii zdobyła pani Krzysztofa Witczak i pan Sebastian Petrykowski.

Niemalże zawsze można zobaczyć ją w ręku z lekturą, atlasem, podręcznikiem lub ciekawym poradnikiem…. Oscar
"Z KSIAŻKĄ W RĘKU" trafił do pani Jolanty Pawlak.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy. Mamy nadzieję, że wręczone nagrody zostały przyjęte z dużym poczuciem humoru.

Do wszystkich pracowników szkoły kierujemy słowa podziękowania za ich troskę i ofiarną pracę. Mamy świadomość,
że „ Wykształcenie, to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić”. Dziękujemy za przekazana wiedzę, za cierpliwość
i dobre słowo. Dziękujemy za pokazanie nam, że porażki mogą nas czegoś pożytecznego nauczyć, że gdy przeżywamy trudności, możemy odkryć swą siłę, że miłość i życzliwość często znajdujemy w najciemniejsze dni.

Autor: M. Klimczak