Bezpieczeństwo w domu

Gdy bezpiecznie jest wokoło - wtedy wszystkim jest wesoło!!!
Bezpieczeństwo w domu

Dom to miejsce, które na pewno kojarzy Ci się z bezpieczeństwem.Są tu rodzice, rodzeństwo, zwierzęta domowe, często dziadkowie. Ponieważ jesteś już większy niż kiedyś, możesz zostać na chwilę sam w domu. Abyś był wtedy bezpieczny, musisz pamiętać o kilku ważnych zasadach, które właśnie tutaj przypominamy.

DROGI UCZNIU - PAMIĘTAJ!!!

1. Lekarstwa – zażywaj tylko i wyłącznie pod kontrolą rodziców, dziadków lub pielęgniarki.
  2. Nóż – jego miejsce jest w kuchni lub jadalni. Nigdy nie używaj go do zabawy. Zapytaj rodziców, w jakich sytuacjach możesz się nim posługiwać.
  3. Zapałki – nigdy się nimi nie baw, ponieważ jest to bardzo niebezpieczne. Możesz się poparzyć lub spowodować pożar.
  4. Nie baw się także ogniem, gazem czy prądem – możesz spowodować groźny wypadek.
  5. Nożyczki – służą Ci na lekcji plastyki i techniki bądź przy odrabianiu lekcji. Pamiętaj tylko, by obchodzić się z nimi ostrożnie.
  6. Internet – znajdziesz tam wiele pomocnych informacji, a także ciekawe gry i zabawy dla dzieci. Pamiętaj jednak, by korzystać ze stron internetowych przeznaczonych dla dzieci. Poproś rodziców, by pokazali Ci, które strony są bezpieczne. Pamiętaj także, by nie podawać nikomu, ani nigdzie nie wpisywać swojego nazwiska, miejsca zamieszkania i numeru telefonu.
  7. Nieznajomi – bądź ostrożny, gdy rozmawiasz z obcymi ludźmi. Nie bierz cukierków, którymi częstuje Cię obca osoba. Nie wsiadaj do samochodu nieznajomego, który proponuje Ci podwiezienie. Jeśli jesteś sam w domu nie otwieraj drzwi osobom, których nie znasz. Nie powinieneś również rozmawiać z osobami obcymi przez telefon.

Poznaj i stosuj wyżej wymienione zasady, a będziesz bezpieczny!!!!