Szkolny konkurs "Koszyk/ bukiet miłych i kulturalnych słów"

Czy możemy zaczarować świat słowami?                                                      Czy możemy oczekiwać od innych by byli serdeczni, taktowni, kulturalni, pełni empatii i zrozumienia?

Tak, możemy tego oczekiwać, ale zacznijmy od siebie. Spróbujmy swoim dobrym zachowaniem prowokować dobre zachowanie u innych. Nasze zachowanie wyraża się nie tylko w czynach, ale również i w słowach. Słowa niekiedy mogą zranić, zasmucić, ale też – pocieszyć, zaskoczyć, dać nadzieję, radość, wpłynąć na czyjeś postępowanie – po prostu zaczarować.

Spróbujmy odmienić świat „zaczarowanymi słowami”, a jakie są to słowa - zastanówcie się sami.

Zapraszamy do udziału w konkursie !!!!!!

Regulamin

1. Organizatorami konkursu są: Agnieszka Ślepecka - pedagog szkolny, Marzena Lewandowska - nauczyciel przyrody, Agata Bobińska, Paulina Ogłoszka, Zuzanna Józwiak - uczennice klasy IV.

2. Cele konkursu:

- uwrażliwienie na stosowanie zwrotów grzecznościowych w wypowiedziach oraz kulturalne odnoszenie się do innych ludzi;

- uświadomienie konieczności dbania o czystość i poprawność językową;

- prpoagowanie zasad kulturalnego zachowania się w sytuacjach dnia codziennego;

- wyrabianie szacunku do siebie i innych.

3. Adresatami konkursu są uczniowie klas O - VI.

4. Zadaniem każdej klasy jest utworzenie listy miłych i kulturalnych słówek oraz zwrotów, które powinny znaleźć się w słowniku każdego ucznia wplecionych w koszyk lub bukiet własnoręcznie wykonanych kwiatów. Uczniowie mogą również umieścić w pracy sztanarowe hasła dotyczące poprawnej komunikacji interpersonalnej typu: tolerancja, szacunek.....

5. Oznaczone prace należy składać do pokoju pedagoga do dnia 15 listopada 2016 roku.

6. Prace konkursowe oceni powołane jury.

7. Wyniki konkursu ogłoszone będą podczas Dnia Życzliwości i Pozdrowień.

8. Praca każdej klasy wyeksponowana będzie na szkolnym korytarzu oraz na stronie internetowej szkoły.

9. Klasy uczestniczące w konkursie otrzymają dyplomy, a autorzy wyróżnionych prac nagrody.