VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Łęczycy – 30.09.2016 r.

Już po raz kolejny w ostatnim tygodniu września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji edukacyjnej propagującej zabawową formę uczenia się matematyki. Uczniowie zachęceni przez nauczycielkę matematyki p. Agnieszkę Petrykowską przypominali sobie tabliczkę mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób.

Na zaproszenie SP nr 3 w Łęczycy grupa uczniów Naszej szkoły dołączyła
do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy i zmagała się w różnorodnych konkursach. Takie zabawy jak „Hasło dnia”, „Marmur” czy „Matematyczne spacery” dały możliwość wzajemnego sprawdzenia się ze znajomości tabliczki mnożenia. Wydarzeniu towarzyszyły również przygotowania plakatów i rysunków o tematyce związanej z tabliczką mnożenia.

Młodsi i starsi uczniowie wykazali się świetną znajomością trudnych przypadków mnożenia. Dziękujemy organizatorom za możliwość uczestniczenia w tej akcji.

W naszej szkole uczniowie przez cały tydzień przypominali sobie tabliczkę mnożenia. Na lekcjach matematyki i innowacji matematycznej wykonywali plakaty, grali w gry planszowe i multimedialne.  Zakończeniem akcji był egzamin z tabliczki mnożenia -  każdy, kto pomyślnie zdał egzamin otrzymał specjalny certyfikat potwierdzający "tabliczkową wiedzę" i został "Expertem tabliczki mnożenia:;.
Dzień Tabliczki Mnożenia dostarczył uczniom nieco odmiany w nauce matematyki. Mieli oni bowiem okazję zobaczyć inną, ciekawszą, radośniejszą stronę tej nauki. Może w ten sposób zaprzyjaźnią się z matematyką i polubią tę królową nauk.
Ten rok był wyjątkowy ze względu na rekordową ilość uczestników. W akcji wzięło udział 2977 szkół, z Polski oraz 14 krajów świata.

Autor: Urszula Graczyk, Agnieszka Petrykowska