Matematyczna podróż uczniów Szkoły Podstawowej w Witoni rozpoczęta… - 30.09.2016 r.

We wrześniu 2016 r. w naszek szkole  rozpoczęto realizację działań w ramach projektu "Potęga matematyki" - podróże matematyczne uczniów Szkoły Podstawowej w Witoni" dofinansowanego ze środków fundacji mBanku. W tym czasie odbyliśmy podróże w świat gier planszowych, do biblioteki i sklepu.

Podczas zajęć matematycznych odbyły się rozgrywki z wykorzystaniem gier planszowych i układanek zakupionych w ramach II edycji programu. Największym zainteresowaniem cieszyły się gry Katamino, Blokus oraz układanka – sześcian.

Uczniowie z klasy V udali się do Biblioteki Gminnej w Witoni w poszukiwaniu matematyki. Podczas spotkania z Panią bibliotekarką dowiedzieliśmy się m.in. jak duży jest księgozbiór, ile osób odwiedza bibliotekę, a także w których miesiącach jest najwięcej i najmniej wypożyczeń. Pozyskaliśmy również dane liczbowe potrzebne do wykonania folderu „Gmina Witonia w liczbach”.

Ostatnia podróż uczniów miała na celu pokazanie matematyki w życiu codziennym – w sklepie. Zadaniem każdego ucznia było samodzielne wybranie potrzebnych produktów i  dokonanie prawidłowych obliczeń po to, aby zmieścić się w ustalonym wcześniej budżecie. Piątoklasistom bardzo podobała się taka lekcja. Z przyjemnością wykonywali działania na ułamkach dziesiętnych.

Autor: Agnieszka Petrykowska