Wycieczka do Gniezna – Ostrowa Lednickiego – Biskupina - 27.09.2016 r.

Uczniowie klasy IV i V byli na wycieczce historycznej. Poznali miejsca związane z powstaniem naszego państwa. Obejrzeli pradawny gród słowiański na wyspie – siedzibę Mieszka I oraz prawdopodobne miejsce chrztu Polski. Zobaczyli katedrę gnieźnieńską, gdzie znajdują się wyjątkowe drzwi oraz relikwiarz św.Wojciecha. Na koniec podziwiali rekonstrukcję osady prasłowiańskiej w Biskupinie. Każdy uczeń przeszedł krótki kurs łucznictwa.

Piękna pogoda sprzyjała poznawaniu historii naszego kraju. Dzięki tej lekcji uczniowie lepiej zrozumieli przyczyny przyjęcia chrztu przez Mieszka, poznali historię św.Wojciecha oraz zobaczyli warunki życia naszych praprzodków. Na pewno wyjazd zachęcił wszystkich, by poznawać kolejne ważne miejsca związane z naszą historią.

Wyjazd zorganizowała nauczycielka języka polskiego i historii – J. Łuczak, a uczniowie byli pod opieką p. A. Petrykowskiej, S. Petrykowskiego oraz M. Włodarczyka.

Autor: Jolanta Łuczak