XV Europejski Dzień Języków Obcych – 26.09.2016 r.

Dnia 26 września 2016 r. w Szkole Podstawowej w Witoni obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych ze szczególnym wyróżnieniem języka angielskiego. Dzień ten upłynął w naszej szkole pod znakiem dobrej zabawy, która zachęcała do większego zainteresowania językiem angielskim nie tylko w czasie lekcji.

Język obcy nauczany w naszej szkole - czyli  angielski - jest z naszymi uczniami już od przedszkola.  Młodsi uczniowie i starszaki mogli uczestniczyć w obchodach Dnia Języków Obcych, każda grupa w sposób dostosowany do swoich potrzeb i możliwości.

Wszystkie klasy, które miały zajęcia języka obcego tego dnia, obejrzały na wstępie krótką prezentację pokazującą historię Europejskiego Dnia Języków Obcych, sposoby obchodzenia go w różnych państwach UE, a także poznać różnice pomiędzy poszczególnymi językami na przykładzie powitania „Cześć!”. Obejrzeliśmy również kompilację przebojów w 10 najbardziej popularnych językach Unii. Muzyka towarzyszyła nam na lekcji jeszcze wielokrotnie. Młodsi i starsi przypomnieli sobie zalety uczenia się słówek na przykładzie popularnych przebojów. Zabrzmiały piosenki Happy – Pharella Williamsa i Can’t Stop The Feeling – Justina Timberlake’a. Młodsze klasy czekała następnie dawka humoru – wierszyk “Wlazł kotek na płotek” stylizowany na języki: angielski, rosyjski, grecki, włoski i rumuński. Klasy starsze miały za to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy na temat krajów anglojęzycznych w specjalnym quizie. Pierwsze, drugie i trzecie miejsca zajęli, odpowiednio: Adam Jabłoński, Eryk Duczyński i Weronika Szczepaniak z klasy VI. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Ostatnim punktem programu był ruch i śpiewanie wyliczanek w języku angielskim typu „Head and Shoulders” dla klas młodszych, oraz rozwiązywanie krzyżówek i rebusów utrwalających słownictwo dla klas starszych.

XV Europejski Dzień Języków Obcych upłynął w naszej szkole pod znakiem dobrej zabawy, która zachęcała do większego zainteresowania językiem angielskim nie tylko w czasie lekcji. Wszystkim uczniom dedykujemy przesłanie popularnej rymowanki:

Na wakacjach, czy na czacie
I gdy myślisz o etacie.
Za granicą, u rodziny
Lub gdy przyjdą egzaminy.
Kto języki obce zna,
Zawsze sobie radę da !

Do zobaczenia za rok ! ; )

Autor: Radosław Woźniak