Sprzątanie Świata - 16.09.2016 r.

Wrzesień to miesiąc, w którym jak co roku przyłączamy się do akcji "Sprzątanie świata", która jest atrakcyjną i aktywną formą edukacji ekologicznej.

Jest rzeczywistą lekcją ochrony środowiska, dzięki której uczymy się bardziej przyjaznego stosunku do naszej planety. 16 września w przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko.

Po zajęciach przedszkolaki wyposażone w jednorazowe rękawiczki i odpowiednie worki na odpady, wyruszyły na plac zabaw i zbierały śmieci. Dzieci były pełne entuzjazmu i prześcigały się w noszeniu worków. Chociaż nie udało nam się zebrać wszystkiego to bardzo cieszymy się, że choć odrobinę pomogliśmy, a to co najważniejsze - to wartości wychowawcze i świadomość narastającego problemu świata, przekazane małym dzieciom!