Sprzatanie świata 2016 - 16.09.2016 r.

23. EDYCJA AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA PRZEBIEGA POD HASŁEM „Podaj dalej... drugie życie odpadów".

Głównym przesłaniem akcji jest:
- promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji,
- unikanie odpadów – szacunek do przedmiotu,
- uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.

Daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza!

Zrób wszystko, by odpad za szybko nie trafił na wysypisko!

Jak co roku w naszej szkole włączamy się do tej pożytecznej akcji. W tym roku podejmiemy następujące działania:

1. Rozpoczynamy całoroczną zbiórkę zużytych baterii, telefonów komórkowych oraz makulatury.
  2. Sprzątamy najbliższą okolicę (podczas zajęć świetlicowych).
  3. Plan działań podejmowanych w ramach tegorocznej akcji przez poszczególne klasy:

- Klasy „0” – spacer po placu zabaw. Omówienie zasad, jak dzieci powinny dbać o czystość w najbliższej okolicy,

- Klasy 1-3 – Wykonanie  wielkiego rysunku przedstawiającego dwa światy – czysty oraz zaśmiecony.

- Klasy 4-6 – „Z niczego coś, czyli drugie życie przedmiotów” – wykonanie zakładki do książki z odpadów (papierków od cukierków, plastikowych opakowań, resztek tkanin lub włóczki i in.)

Autor: Marzena Lewandowska