XLI Rajd Szlakiem Bohaterów Walk nad Bzurą- 17.09.2016 r.

Organizatorem XLI Rajdu Szlakiem Bohaterów Walk nad Bzurą był Oddział PTTK Ziemi Łęczyckiej. Podczas rajdu uczniowie naszej szkoły w Parku Wiosny Ludów oddali cześć bohaterom Bitwy nad Bzurą.

Pierwszy rajd w roku szkolnym 2016/2017 - upamiętniający wydarzenia września 1939 r. - rozpoczęliśmy od zwiedzenia Muzeum Bitwy nad Bzurą w Kutnie, gdzie uczestniczyliśmy w rozgrywanych konkursach wiedzowych sprawdzajacych wiadomości na temat Korpusów Kadetów II RP oraz  bohaterów Bitwy pod Kutnem.

Następnie autokarami przejechaliśmy na start trasy pieszej do miejscowości Kozuby, skąd wyruszyliśmy szlakiem żołnierzy biorących udział w Bitwie nad Bzurą 1939 r.

Wędrówkę zakończyliśmy na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Łęczycy, gdzie na wszystkich czekał ciepły posiłek. Na zakończenie rajdu z rąk Burmistrza Miasta Łęczyca odebraliśmy puchar oraz nagrodę rzeczową w postaci przenośnego telewizora za zajęcie II miejsca w klasyfikacji generalnej konkursów rozstrzyganych podczas rajdu.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń oraz wzbogaceni o cenne wiadomości wracaliśmy do Witoni.

Autor: Monika Nawrocka, Jolanta Pawlak