„Potęga matematyki” w Naszej szkole – 15.09.2016 r.

Miło nam poinformować Państwa, że nasza szkoła po raz kolejny sięgnęła po nowe rozwiązania nauczania matematyki. Jeszcze przed wakacjami Pani Agnieszka Petrykowska opracowała autorski projekt na innowacyjne działania matematyczne pt. „Potęga matematyki. Matematyczne podróże uczniów szkoły podstawowej w Witoni”. Fundacja mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć projekt SP w Witoni umieściła w gronie laureatów III edycji konkursu grantowego w ramach PROGRAMU „mPotęga”. Na konkurs wpłynęło 880 wniosków z całej Polski. Dofinansowanie otrzymało tylko 210 projektów. Dofinansowanie to kwota 5000 zł.

Program mPotęga to program ogólnopolski skierowany do szkół, uczelni, stowarzyszeń, fundacji i bibliotek, których celem jest promowanie nauki matematyki w ciekawy i nieszablonowy sposób. U podstaw mPotęgi leży potrzeba kształcenia umiejętności matematycznych u młodego pokolenia poprzez inspirowanie nauczycieli, rodziców, pasjonatów matematyki do poszukiwania kreatywnych sposobów poznawania przez dzieci i młodzież świata liczb. (źródło: Biuro Programu mPotęga)

Celem projektu realizowanego w naszej szkole jest pokazanie użyteczności matematyki w życiu codziennym. Nasi uczniowie odbędą wycieczki do mBanku, Urzędu Statystycznego, instytucji urzędowych w Witoni i sklepów.  Podczas zajęć „Warsztaty z Profesorem Einsteinem” uczniowie poznają sztuczki matematyczne, którą przekażą młodszym kolegom. „Czarowanie matematyką” to zadania związane z wykonywaniem przez uczniów i rodziców matematycznych wyszywanek i orgiami, zaś „Biwak matematyczny” to podchody na terenie szkoły oraz konkurs „Czar par” dla uczniów i rodziców.  Na podsumowanie uczestnicy najstarszej klasy  zaprezentują film i prezentację  „Potęga matematyki w Szkole Podstawowej w Witoni”.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia realizacji programu. Informacje oraz fotorelacje będą zamieszczane na stronie internetowej szkoły.

Autor: Urszula Graczyk, Agnieszka Petrykowska