Bezpieczeństwo na drodze

Gdy bezpiecznie jest wokoło – wówczas wszystkim jest wesoło !!!

Bezpieczeństwo na drodze

Codziennie rano wyruszasz w drogę do szkoły i codziennie wracasz do domu. Niezależnie od tego, w jaki sposób pokonujesz tę trasę – ważne abyś poznał zasady ruchu drogowego, aby być bezpiecznym każdego dnia. Pamiętaj,           że nawet na ulicy Naleśnikowej lub Spokojnej może być bardzo niebezpiecznie, jeśli zapomnisz o przestrzeganiu kilku ważnych zasad.

Dlatego właśnie o nich przypominamy!!!

DROGI UCZNIU – PAMIĘTAJ!!!

1. Chodź zawsze prawą stroną chodnika. Nie zderzysz się wtedy z kimś, kto idzie      z naprzeciwka.
  2. Jeśli nie ma chodnika i nie zabrałeś latającego dywanu, możesz iść drogą,           ale koniecznie po lewej stronie, by widzieć nadjeżdżające pojazdy. Wędrując drogą z innymi dziećmi, powinieneś iść gęsiego, nawet jeśli nie jesteś gęsią, gąsiorkiem lub gąską.
  3. Gdy zauważysz, że zbliża się autobus lub duży samochów, zejdź z jezdni. Zrób to nawet wtedy, gdybyś na chwilkę musiał wcisnąć się w śniegową zaspę.
  4. Nigdy nie baw się na jezdni. Nawet jeśli to jedyne miejsce w okolicy, gdzie można kredą narysować dinozaura.
  5. Nigdy nie przebiegaj przez jezdnię. Nawet kiedy po drugiej stronie stoi sprzedawca i woła, że przez dziesięć minut za darmo rozdaje lody.
  6. Przechodź na drugą stronę ulicy tylko wtedy, kiedy uliczna zebra patrzy na ciebie zielonym okiem. Jeśli zerka czerwonym okiem – nie wolno wchodzić na pasy.
  7. Gdy nie ma zebry z zielonym i czerwonym okiem, zanim wejdziesz na pasy, najpierw spójrz w lewą stronę, potem       w prawą i jeszcze raz w lewą.
  8. Po zmroku i wtedy kiedy pada deszcz, świat staje się szary, jak mysz. Dlatego wychodząc na ulicę nie zapomnij przyczepić do ubrania lub plecaka odblaskowych światełek. Uliczne niebezpieczeństwa zmykają przezd nimi, jak małe rybki przed bardzo głodnym rekinem.

Teraz już znasz zasady obowiązujące w ruchu drogowym.

Tylko się ich trzymaj, a będziesz bezpieczny!!!