Bezpieczeństwo w szkole

Gdy bezpiecznie jest wokoło - wtedy wszystkim jest wesoło!!!

Bezpieczeństwo w szkole

Szkoła to miejsce, gdzie uczymy się wielu nowych, ciekawych rzeczy. Oprócz zdobywania wiedzy i umiejętności, spędzamy też czas, bawiąc się na przerwach             z przyjaciółmi. Pamiętajmy więc, aby wybierać takie zabawy, które są dla nas bezpieczne, gdyż czasami nawet w najmilszej szkole i najcudowniejszym przedszkolu może być niebezpiecznie, jeżeli dzieci zapomną o kilku bardzo ważnych zasadach.

Dlatego właśnie o nich przypominamy!!!

DROGI  UCZNIU – PAMIĘTAJ !!!

1. Nie biegaj po korytarzach, jakbyś brał udział w wyścigu na sto metrów. Biegając, możesz się przewrócicć, poślizgnąć lub wpaść na kogoś.
  2. Nie zbiegaj ze schodów i nie wbiegaj po nich, jakby Cię gonił gepart. Bezpieczniej schodzić i wchodzić wolno jak ślimak.
  3. Nie biegaj również między stolikami i krzesłami. Meble nie są mięciutkie jak plastelina. Nie będzie przyjemnie, gdy się potkniesz i uderzysz o nie.
  4. Nie zjeżdżaj po poręczy!!! Możesz z niej spaść i mocno się potłuc.
  5. Pamiętaj, by ostrych przedmiotów nie używać do zabawy – nie wymachuj nożem podczas posiłku, ani nożyczkami na lekcji plastyki.
  6. W trakcie zabawy: nie popychaj i nie wyśmiewaj innych uczniów. Gdy ktoś postępuje tak wobec Ciebie, powiedz       o tym nauczycielowi.
  7. Nie wchodź na drabinki w sali gimnastycznej, kiedy nauczyciel o to nie prosi. Upadek z drabinki może skończyć się umieszczeniem ręki lub nogi w gipsie. I przez następnych kilka tygodni zamiast grać w piłkę, będziesz tylko patrzeć        i wzdychać z tęsknoty.
  8. Nie chodź z rozwiązanymi sznurowadłami. Nawet wtedy, gdy chcesz, by Twoje buty wyglądały, jak dwie odnogi ośmiornicy. Gdy się potkniesz, będziesz żałował, bo Twój nos spotka się z podłogą. I przez kilka dni może być nie tylko siny, ale i bardzo cierpiący.
  9. Zabieranie komuś jego własności (zabawek, zeszytów, śniadania) nie jest zabawą. Powiadom nauczyciela, gdy ktoś bez Twojej zgody, odbiera Ci jakąś rzecz.
  10. Jeśli zobaczysz coś popsutego (kran, drabinkę gimnastyczną, bramkę) natychmiast poinformuj o tym dorosłych – nawet wtedy, kiedy bardzo chcesz strzelić gola.
  11. Pamiętaj też o bezpieczeństwie podczas wizyt na placu zabaw:

- nie podchodź do huśtawki, gdy ktoś się właśnie buja;

- nie syp piaskiem na inne dzieci, gdy robicie w piaskownicy sklep z babeczkami;

- nie spychaj innych dzieci z drabinek, mostków i zjeżdzalni – to grozi wypadkiem!!!

Przestrzegając tych zasad zarówno Ty, jak i Twoi koledzy i koleżanki będziecie bezpieczni !!!!