Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 - 01.09.2016 r.

W czwartek 1 września nastąpiła inauguracja roku szkolnego 2016/2017. Po dwóch miesiącach wakacji, wypoczęci i chętni do pracy, spotkaliśmy się w murach naszej szkoły.

Po Mszy św. odprawionej w Kościele Parafialnym w Witoni o godzinie 8:00 udaliśmy się do sali gimnastycznej szkoły na spotkanie z dyrektorem, wychowawcami i nauczycielami. Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie przywitano wszystkich zgromadzonych i głos zabrała Pani dyrektor – Urszula Graczyk. Powiedziała: „Chciałabym, aby priorytetowymi zadaniami dla Was było osiągnięcie jak najwyższych wyników w nauce z poszczególnych przedmiotów jak i w konkursach. Godne reprezentowanie naszej szkoły w każdym miejscu i sytuacji oraz rozwijanie zainteresowań i zdolności, to cele do zrealizowania w tym roku. Bo jak powiedział Platon filozof starożytnej Grecji „Celem rozumnego życia jest myśleć to, co prawdziwe, czuć to co piękne, i kochać co dobre”. Starajcie się o tym pamiętać.

Ponieważ w tym roku kalendarzowym przypada 77 rocznica wybuchu II Wojny Światowej głos zabrała p. mgr Jolanta Łuczak, która wygłosiła okolicznościowy referat mówiący o bohaterstwie naszych żołnierzy, którzy w 1939 roku walczyli i ginęli w obronie naszej ojczyzny. Uczniowie klasy V zapalili znicz na symbolicznym grobie poległych w latach 1939 - 1945.

Podczas uroczystości dyrektor wręczył okolicznościowy dyplom p. mgr Elżbiecie Sowińskiej, nauczycielce wychowania przedszkolnego, która w tym roku obchodzi jubileusz 30- lecia pracy zawodowej.

Gratulacje odebrali również nauczyciele, którzy awansowali – pani mgr Monika Nawrocka została nauczycielem kontraktowym, a p. mgr Michał Włodarczyk nauczycielem mianowanym.

Po części oficjalnej uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami.

Z okazji rozpoczęcia roku życzymy każdemu owocnej pracy i osiągnięcia sukcesu!
Niech wzajemna życzliwość i szacunek pomogą nam pracować efektywnie przez cały rok i zrealizować zamierzone cele.

Autor: Radosław Woźniak