Lechia Gdańsk trenowała w Witoni - 23.06.2016 r.

W dniu 23 czerwca na boisku głównym przy Szkole Podstawowej w Witoni gościnnie zajęcia treningowe przeprowadzili rugbiści jednej z najlepszych i najbardziej utytułowanych drużyn w Polsce, zawodnicy Lechii Gdańsk. Gdańszczanie przygotowywali się przed dzisiejszym Finałem Mistrzostw Polski Ekstraligi Rugby, który zostanie rozegrany w Łodzi o godzinie 18:30, a ich przeciwnikiem będzie Budowlani Master Pharm Łódź.

Czwartkowy trening obserwowała grupka kibiców złożona z uczniów naszej szkoły oraz lokalnych sympatyków sportu. Zgromadzeni kibice mogli zobaczyć profesjonalny trening rugby, zdobyć autografy zawodników oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Lechia Gdańsk Rugby: Jeden z najstarszych i najbardziej utytułowanych klubów rugby w Polsce. Dwunastokrotny mistrz Polski i jedenastokrotny zdobywca Pucharu Polski. Trzydziestosześciokrotny medalista mistrzostw Polski (najwięcej w Polsce). Obecnie gra w ekstralidze (54. sezon w historii). Jest jedynym klubem, który nigdy nie spadł z I ligi/Ekstraligi.