III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno-Literackim - "Bazgroł 2016" - 16.06.2016 r.

W konkursie wzięli udział uczniowie uczęszcząjący na zajęcia czytelnicze "Klub Przyjaciół Książki". Dziewczynki - Natalia Krysiak i Zuzanna Józwiak napisały i zilustrowały bajkę pt."Koń Gucio i jego podróż dookoła świata".

Celem konkursu było:
Propagowanie czytelnictwa, książki i działań twórczych wśród dzieci i dorosłych.
Tematem konkursu:
Wymyślenie, napisanie, zilustrowanie bajki /baśni/ opowiadania przez duety autorskie składające z dwójki dzieci lub dziecka i osoby dorosłej, stworzenie komiksu, wykonanie książki artystycznej.
Organizatorem konkursu plastyczno - literackiego był portal kulturalny duże Ka (www.duzeka.pl) i Papierowy Pies (papierowypies.pl).
Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Dziecka - Marek Michalak.

Bajka bardzo się podobała, gdyż na prawie tysiąc nadesłanych prac zajęliśmy tak wysokie miejsce. Myślę, że było warto. Zachęcamy innych uczniów do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku szkolnym.

Autor: Jolanta Pawlak