Bajka „O mądrej królewnie i smoku z Twardej Góry"- 15.06.2016 r.

15 czerwca 2016 r. uczniowie klasy II b wraz z wychowawcą pojechali do Domu Kultury w Łęczycy, aby obejrzeć bajkę „O mądrej królewnie i smoku z Twardej Góry" w wykonaniu Dziecięcego Teatru Wizji i Ruchu.

Scenariusz, który napisała pani Wioletta Piasecka powstał specjalnie z myślą o Twardogórze i przypominał historyczną postać księżniczki Eleonory, żyjącej w Twardogórze na przełomie XVII i XVIII w.
     Spektakl został świetnie wyreżyserowany przez panią Dyrektor ŁDK Olgę Kurowską i przepięknie zagrany przez młodych aktorów. Bajka „O mądrej królewnie i smoku z Twardej Góry" opowiadała o tym, jak królewna szukała mądrego i przystojnego królewicza, smok nie lubił przemocy, a smoczyca Kasia szukała swojej drugiej połówki. Świetną grę aktorów uatrakcyjniła bogata scenografia, gra świateł oraz barwne kostiumy.
     Uczniowie po obejrzeniu bajki powiedzieli, że sztuka była zarazem zabawna i pouczająca. Zwrócili szczególną uwagę na ruch sceniczny, bardzo podobały im się również stroje aktorów.

Autor: Marika Klimczak