Kontakt

Szkoła Podstawowa w Witoni

tel/fax 24 356 40 19

E-mail: spwitonia@poczta.onet.pl

Mistrzostwa Województwa Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce - Kutno - 9.06.2016 r.

W dniu dzisiejszym na Stadionie im. Henryka Reymana w Kutnie odbyły się Mistrzostwa LZS w lekkiej atletyce. Wśród ponad trzystu osiemdziesięciu zawodników z województwa, udział wzięła osiemnasto osobowa reprezentacja Szkoły Podstawowej w Witoni. Rywalizacja toczyła się w następujących dyscyplinach: biegi na 60, 200, 600, 1000 metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz sztafeta szwedzka.

Naszym uczniom w tym roku, udało się stanąć na podium tylko w sztafecie szwedzkiej dziewcząt, gdzie zdobylismy srebrne medale.

Sztafeta dziewcząt wystąpiła w następującym składzie Woźniak Oliwia - 400 metrów, Stolińska Paulina - 300 metrów, Art Wiktoria - 200 metrów i Królikowska Zuzanna 100 metrów.
Sztafeta męska uplasowała się na pozycji piątej (Smakowski Patryk, Kowalski Konrad, Kowalczyk Kacper, Kowalski Jakub).
W biegu na 1000 metrów Miszczak Waldemar zajął piąte miejsce a Matusiak Mateusz szóste.
W konkurencji skoku w dal nasi uczniowe zajęli dalsze pozycje.
W rzucie piłeczką palantową Damian Romaniak otarł się o podium, zajmując czwarte miejsce z minimalną stratą jednego metra do miejsca trzeciego.
Również na czwartej pozycji ukończyła rywalizację Paulina Stolińska w biegu na 200 metrów.