I POWIATOWY KONKURS ENGLISH GAMES – 31.05.2016 r.

Ostatniego dnia maja br. w naszej szkole został zorganizowany po raz pierwszy konkurs English Games – przeznaczony szczególnie dla uczniów, którzy zamiłowanie do języka angielskiego łączą z zamiłowaniem do sportu. Pomysłodawcą imprezy był p. Radosław Woźniak – nauczyciel języka angielskiego, niezbędną korektą i radą służyła p. Dyrektor Urszula Graczyk, a współorganizacji podjął się p. Michał Włodarczyk – nauczyciel WF-u.

Głównym celem konkursu była promocja nauki języków obcych i zdrowego trybu życia a celami pośrednimi była integracja szkół naszego powiatu i promocja naszej szkoły.

Na nasze zaproszenie pozytywnie odpowiedziały szkoły podstawowe z: Góry Św. Małgorzaty, Mazewa, Daszyny, Topoli Królewskiej i Łęczycy (SP 3). Każda z tych szkół wystawiła swoją własną reprezentację trzyosobową składającą się z 3 uczniów obojga płci z klas 4-6. Naszą szkołę reprezentowali : Wiktoria Art (kl.4), Oliwia Woźniak (kl. 5) i Konrad Kowalski (kl. 6). Zadaniem uczestników było uzyskanie jak największej ilości punktów zarówno z części językowej, jak i sprawnościowej.

Na pierwszym etapie rozgrywek uczniowie musieli podpisać w języku angielskim elementy obrazków przedstawiających sportowców z takich dyscyplin jak: kolarstwo, boks, hokej, tenis, baseball, football i pływanie. Dodatkowo mieli za zadanie dobranie podpisów do co najmniej 14 symboli drużyn NBA i Premier League. Część językową kończyło ćwiczenie typu TPR polegające na wykonaniu poleceń wypowiedzianych przez nauczyciela w języku angielskim. Były to np. „podaj piłkę, zrób  przysiad, czołgaj się, podskocz”, itd. Po części anglojęzycznej nadszedł czas na jeszcze więcej ruchu. W części sprawnościowej 18 uczestników próbowało swoich sił w konkurencjach: rzut piłką lekarską, skok w dal, bieg na 60 m., strzały na bramkę, rzutki i ringo.

Po zmaganiach trwających w sumie 2,5 godziny jury składające się z organizatorów i nauczycieli- opiekunów ogłosiło wyniki. I miejsce, czyli najwięcej punktów z części językowej i sprawnościowej łącznie, uzyskała SP w Daszynie. II miejsce zdobyła SP w Topoli Królewskiej, a III SP3 w Łęczycy.Nasza reprezentacja tym razem zachowała się po dżentelmeńsku pozwalając wygrać gościom i zadowoliła się V miejscem. Specjalne wyróżnienia za największą ilość punktów uzyskanych z samej części anglojęzycznej i sprawnościowej otrzymały, odpowiednio: SP w Mazewie i SP w Daszynie.

Zwycięzcom gratulujemy a wszystkim serdecznie dziękujemy za udział, doping i sportową postawę. Szczególne podziękowania dla p. Dyrektor Urszuli Graczyk za pomoc w organizacji konkursu, dla Rady Rodziców przy SP Witonia i Wydawnictwa Express Publishing za ufundowanie cennych nagród i dla p. , dla p. Emilii Andrzejczak za dokumentację fotograficzną imprezy.

Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z udziału w rozgrywkach i otrzymanych nagród. Organizatorzy otrzymali ciepłe słowa pochwały za oryginalność pomysłu i świetną atmosferę w czasie imprezy. Tak pozytywna informacja zwrotna pozwala mieć nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się ponownie na English Games 2.

A zatem… ”Take care and…C U next year !” : )

Opracował: Radosław Woźniak