Dzień Dziecka - 1.06.2016 r.

W tym roku swiętowanie Dnia Dziecka rozpoczęliśmy od wyjazdu do figloraju "Fantazja" w Łęczycy.

W kolorowo ozdobionym figloraju dzieci spędziły dwie godziny na wesołej i bezpiecznej zabawie. Największym powodzeniem cieszyły się zjeżdzalnie, basen wypełniony kolorowymi piłkami, siatki do wspinania i tunele. Wiele radości dzieciom sprawiły bujaki, samochody, którymi dzieci pokonywały trasę. Przedszkolaki bawiły się wyśmienicie, miały okazję wykazać się zręcznością, zwinnością oraz sprawnością. Taki wyjazd to znakomity sposób na wesołe i bezpieczne wypełnienie czasu naszym milusińskim. Był to dzień pełen radości, wspólnej i wesołej zabawy. Podczas drogi powrotnej na każdej buzi nie było widać zmęczenia, a uśmiechy i przeżycia towarzyszyły dzieciom w dalszej części dnia.

Po powrocie na placu szkolnym przedszkolaki miały możliwość poznania wozu strażackiego i karetki pogotowia od wewnątrz. Pan Tomek z OSP w Witoni opowiadał dzieciom o pracy strażaków. Goście uczyli najmłodszych odpowiedniego zachowania się podczas pożaru i zachowania bezpieczeństwa w domu oraz w okresie wakacji. Przedszkolakom olbrzymią frajdę sprawiło wcielenie się w rolę strażaków. Mogły obejrzeć fonatnnę wody z węża strażackiego, przymierzyć kask i kamizelki ratukowe. Pan Bogdan z firmy AMZ prezentował wyposażenie karetki pogotowia i mówił o ważnej roli ratownika medycznego. W tym dniu czas uplynął nam na zdobywaniu nowej wiedzy - oczywiście przy dźwiękach syreny strażackiej i karetki pogotowia.

Dziękujemy:
- Panu Mirosławowi Włodarczykowi - Wójtowi Gminy Witonia za sponsorowanie wyjazdu
- Panu Jackowi Wojtalewiczowi - właścicielowi firmy JAWIS za sponsorowanie wyjazdu
- Radzie Rodziców za ufundowanie przekąsek
- Rodzicom za pomoc w opiece nad dziećmi.

Autor:Jolanta Tomczak