Wycieczka w Góry Świętokrzyskie – 23-25.05.2016 r.

W dniach 23 - 25 maja 2016r. uczniowie klas IV – VI wraz z opiekunami p. Agnieszką Petrykowską, p. Jolanta Łuczak i p. Michałem Włodarczykiem udali się na trzydniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie.

Pierwszego dnia poznali historię powstania Kielc – stolicy województwa świętokrzyskiego. Uczniowie spacerowali ulicą Sienkiewicza,  zwiedzali Bazylikę Katedralną, oglądali Pałac na Wzgórzu Zamkowym i rezerwat przyrody „Kadzielnia”, a na koniec wszyscy zrobili pamiątkowe zdjęcia z dzikiem Kiełkiem.

Kolejnego dnia zdobywali jeden z najwyższych szczytów Gór Świętokrzyskich – Łysą Górę. Tam znajduje się Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego. Poznali historię klasztoru oraz otrzymali błogosławieństwo. W drodze podziwiali gołoborza, piękne buki i jodły.W Nowej Słupi uczestnicy wycieczki brali udział w ciekawych warsztatach w  Centrum  Kulturowo – Archeologicznym.

Trzeciego dnia uczniowie dotarli do Chęcin, gdzie zwiedzali ruiny zamku oraz podziwiali okolice z wysokości jednej z baszt. Następnie w ruinach zamku w Chęcinach wysłuchali historii tego miejsca przedstawionej przez przewodnika ubranego w staropolski kontusz, przymierzali rycerskie przyłbice, strzelali z łuku, na baszcie wszyscy próbowali spotkać Białą Damę. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie Centrum Nauki Leonardo da Vinci; gdzie poprzez zabawę zarówno młodsi, jak i starsi dokonywali odkryć z różnych dziedzin fizyki, przyrody i matematyki.

Moc atrakcji, wspaniała pogoda sprawiły, że wszyscy uczniowie byli zgodni, iż wycieczka była bardzo udana.

Wspólny wyjazd wpłynie na pewno na pogłębienie relacji koleżeńskich i pełniejszą integrację zespołów klasowych.

Autor: Agnieszka Petrykowska