Światowy Dzień bez Tytoniu - 31.05.2016 r.

„Jednolite opakowania wyrobów tytoniowych – Fakty i wyzwania”  tak brzmi tegoroczne hasło ogłoszone przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w ramach Światowego Dnia bez Tytoniu.

Światowa Organizacja Zdrowia dąży do przygotowania państw członkowskich na wprowadzenie nowych, jednolitych, wystandaryzowanych opakowań wyborów tytoniowych. Jednolite opakowania są ważnym środkiem zmniejszania popytu na wyroby tytoniowe – zmieniają atrakcyjność papierosów, ograniczają stosowanie opakowań jako form reklamy i promocji wyrobów tytoniowych, a także zwiększają skuteczność profilaktyki i ostrzeżeń zdrowotnych. Jednolite opakowania nie zawierają logo, kolorów, firmowych obrazków lub informacji reklamujących dany wyrób tytoniowy.

My już mamy propozycję na takie opakowania…

Artykuł powstał na podstawie materiałów przekazanych przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łęczycy.

Autor: Marzena Lewandowska