V Dzień języka angielskiego w klasach I-III - 17.05.2016 r.

We wtorek 17 maja 2016 r. uczniowie klas 1-3 mogli wykazać się znajomością słówek, umiejętnością śpiewania i wiedzą ogólną dotyczącą krajów anglojęzycznych. Wszystko to w związku z V Dniem Języka Angielskiego, który odbywał się w naszej szkole właśnie tego dnia. Klasy pierwsze i drugie konkurowały ze sobą w czasie specjalnych zajęć, gdzie jury złożone z wychowawczyń p. Krzysi Witczak i p. Bożeny Kuś (klasy 1), p. Mariki Klimczak i p. Ewy Zduńczyk (klasy 2) oraz organizatora – p. Radosława Woźniaka oceniło ich wiedzę i umiejętności.

Trzy konkurencje to: zaśpiewanie 5 piosenek w języku angielskim, odpowiedź na 5 pytań dotyczących słówek poznanych w czasie tego roku szkolnego oraz pytania ogólne dotyczące krajów anglojęzycznych. Minimalnie, bo jednym punktem, lepsze okazały się klasy 1b i 2a. Uczniowie klas 3 z kolei rywalizowali między sobą w tych samych konkurencjach. Poza motywacją do nauki języka angielskiego dzień ten był przede wszystkim świetną zabawą. Wychowawczynie klas otrzymały pamiątkowe dyplomy, a wszyscy uczestnicy słodki upominek od rady rodziców. Dodatkowo wśród uczniów, którzy wrzucili swój los z dobrą odpowiedzią dotyczącą podpisów pod plakatami dotyczącymi Wielkiej Brytanii i USA rozlosowano nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Dziękujemy i do zobaczenia za rok !

Autor: Radosław Woźniak