VI Konkurs Wiedzy Łowieckiej o puchar przechodni Zarządu Koła Łowieckiego Nr 2 "ŁOWIEC" w Łodzi -20.05.2016 r.

20 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej w Sobótce Starej odbył się VI Konkurs Wiedzy Łowieckiej o puchar przechodni Zarządu Koła Łowieckiego Nr 2 "Łowiec" w Łodzi. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI w składzie: Alicja Szymczyk, Rafał Koczaski, Dominik Dutkiewicz pod opieką nauczycielki przyrody p. Marzeny Lewandowskiej.

W bieżącym roku konkurs ekologiczno - łowiecki pod hasłem "Ssaki drapieżne występujące w Polsce" przebiegał w dwóch etapach - I etap test wiedzy, II etap pytania dla drużyny.

Celami konkursu było:

- propagowanie  wiedzy  przyrodniczej  i  łowieckiej,
- dostrzeganie  piękna  naszego  środowiska  i  zwierząt  w  nim  występujących,
- dostrzeganie  zależności  między  człowiekiem  a  otaczającym go  środowiskiem,
- wychowanie  młodzieży  w  poszanowaniu  przyrody  i  jej  darów.

W przepięknej scenerii - z dostojnym puchaczem w roli głównej – odbyła się szósta edycja ciekawego i pożytecznego konkursu z wiedzy łowieckiej. Nasza szkoła brała w nim udział po raz pierwszy, ale za to z dobrym rezultatem – zdobyliśmy IV miejsce i wspaniałe nagrody. Ala, Dominik i Rafał już korzystają z wygranych tabletów!

Serdecznie gratuluję uczniom i zachęcam do udziału w VII edycji konkursu – to już za rok i szansa dla kolejnych chętnych interesujących się przyrodą.

Autor: Marzena Lewandowska