„Poczytam Ci młodszy kolego”- 19.05.2016 r.

W czwartkowy poranek pod opieką p. Magdaleny Kluski przedszkolaków z grupy OC odwiedzili gimnazjaliści     z miejscowego Gimnazjum im. św. Jadwigi Królowej Polski.

W ramach szkolnej akcji „Poczytam Ci młodszy kolego” przedszkolaki wysłuchały bajki pt. „Wilk i siedem koźlątek”. Jest to baśń ludowa, gdzie główną bohaterką jest koza, która miała siedem dzieci - koźlątek. Baśń ta miała charakter pouczający, bowiem przestrzegała naszych przedszkolaków przed otwieraniem drzwi osobom nieznajomym. Dzięki miłej atmosferze stworzonej przez naszych gości maluchy z chęcią odpowiadały na zadane  pytanie.

Na zakończenie spotkania zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie. Był to bardzo mile i pożytecznie  spędzony czas. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z gimnazjalistami.