XIII Forum Samorządów Uczniowskich w Szkole Podstawowej w Błoniu pod hasłem „Szkoła kuźnią młodych patriotów"- 14.05.2016 r.

„Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, czy samego krajobrazu ojczystego. Jest to miłość, która obejmuje również dzieła rodaków i owoce ich geniuszu." Jan Paweł II

14 maja 2016 r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu samorządów uczniowskich powiatu łęczyckiego. Tematem przewodnim spotkania był patriotyzm.
       Na początek uczniowie wzięli udział w zajęciach z wykorzystaniem narzędzia dydaktycznego o nazwie „Puzzle edukacyjne – IV rozbiór Polski”, które zorganizowali i przeprowadzili przedstawiciele IPN w Łodzi. Kolejnym punktem spotkania były integracyjne zajęcia warsztatowe ph. „Patriotyzm na co dzień. Co dla mnie oznacza bycie patriotą?" Podczas których uczniowie prowadzili rozmowy nt. patriotyzmu w dzisiejszych czasach oraz projektowali i malowali koszulki, nanosząc na nie barwy i symbole narodowe. Zespoły, które reprezentowały szkoły otrzymały na pamiątkę dyplom, koszulkę oraz grę edukacyjną „Znaj znak”, która z pewnością urozmaici lekcje historii.
     Zorganizowane forum wzbogaciło nas o nowe doświadczenia, było świetną lekcję historii i patriotyzmu, a także umożliwiło integrację dzieci. Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie i zorganizowanie tak ciekawego spotkania.

Autor: Marika Klimczak