"Teleexpress " - przedstawienie przygotowana przez Klub Przyjaciół Książki - 13.05.2016 r.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią 13 maja 2016 r. w naszej szkole z okazji Tygodnia Bibliotek odbyło się przedstawienie promujące książkę i czytelnictwo.

Uczniowie klasy trzeciej uczęszczający na zajęcia "Klubu Przyjaciól Książki" wcieli się w role: Sędziego, Prokuratora, Obrońcy i przeprowadzili rozprawę na temat - "Czy książka jest potrzebna w życiu?" Widownia-uczniowie klas I - VI żywo zareagowali nie tylko na grę aktorów, ale także na wspaniałe kostiumy uczestników przedstawienia.

"Kochajcie książki. One ułatwią Wam życie, po przyjacielsku pomogą zorientować się w pstrej i burzliwej gmatwaninie myśli, uczuć i zdarzeń. One nauczą Was szanować człowieka i samych siebie, one uskrzydlą rozum i serce uczuciem miłości dla świata, dla człowieka."  - cytował Maksyma Gorkiego Obrońca.

Dziękujemy uczniom klasy trzeciej, była to wspaniała lekcja o czytaniu i roli książki we współczesnym świecie. Przedstawienie  obejrzą także rodzice uczniów klasy trzeciej na najbliższym spotkaniu z wychowawcą.

Autor: Jolanta Pawlak