Pierwszaki w "DINOPARKU" w Kołacinku - 11.05.2016 r.

W środę, 11 maja 2016 r. uczniowie klas pierwszych wzięli udział w wycieczce do Parku Jurajsko - Botanicznego „Dinopark” w Kołacinku. Wśród prehistorycznych gadów spędzili kilka niezapomnianych godzin.

Spacerując z przewodnikiem ścieżką ery mezozoicznej, dzieci poznały różne gatunki dinozaurów, których sylwetki wyglądały jak żywe. Z zaciekawieniem słuchały informacji o tych prehistorycznych gadach. Największe wrażenie wywarł na nich plezjozaur wynurzający się z wody, a także ogromnych rozmiarów roślinożerny diplodok.

Pierwszoklasiści zwiedzili również wystawę geologiczno - paleontologiczną, dzięki której poznali autentyczne skamieniałości sprzed wielu milionów lat, takie jak: kości dinozaurów, amonity, trylobity oraz ogromny okruch minerału HALITU (soli) z kopalni soli „Kłodawa”.

Uczestnicy wycieczki korzystali z różnych atrakcji w parku rozrywki, m.in. bawili się w małego paleontologa. Zabawa ta polegała na własnoręcznym odnajdywaniu w piasku części szkieletu dinozaura.

W specjalnym miejscu za pomocą sit, dzieci poszukiwały drobinek złota. W nagrodę za znalezione złoto otrzymały pamiątkową monetę oraz dyplom „Poszukiwacza złota”.

Dzieci miały także możliwość obejrzenia w Folwarku Kołacińskim zabytkowych maszyn, których w dawnych czasach używano do pracy w polu, kopii dawnej studni tzw. „żurawia” do czerpania wody, paśnika dla zwierząt oraz stylizowanych chat krytych strzechą z trzciny.

Dodatkowych atrakcji dostarczyła im sala zabaw. Dzieci mogły korzystać z  wielopoziomowej konstrukcji, przebywać  w  tunelach, zjeżdżać do basenu pełnego kolorowych kulek.

Wędrówka ścieżką edukacyjną dostarczyła wielu niepowtarzalnych wrażeń. Zabawa w „Dinoparku” była doskonała, a wrażenia z wycieczki pozostaną niezapomniane.

Autor: Krzysztofa Witczak, Bożena Kuś