Przebojowy krakowiak na Jubileuszu OSP w Romartowie – 8.05.2016 r.

8 maja 2016 r. w Romartowie uroczyście świętowano 50-lecie jednostki pożarniczej oraz Dzień Strażaka. Z tej okazji zasłużeni dla pożarnictwa druhowie otrzymali odznaczenia i medale. Jubileuszowe obchody istnienia straży uświetniły występy – dętej orkiestry strażackiej oraz dzieci z przedszkola.

W ramach współpracy ze środowiskiem grupa czterolatków z oddziałów przedszkolnych pracujących w Szkole Podstawowej w Witoni pod kierunkiem pani magister Judyty Majchrzak przygotowała pokaz tańca.  Krakowiak to żywy, polski taniec ludowy z okolic Krakowa, zaliczany do polskich tańców narodowych. Kiedyś tańczony był w parach, głównie na weselach. Nieodzowną częścią tańca są kolorowe stroje krakowskie, dodające mu piękna, uroku i świetności. Nasze dzieci poradziły sobie z kroczkami i figurami wspaniale, za co otrzymały gromkie brawa i upominki.

Dziękujemy Wychowawczyni za realizację pokazu i Rodzicom, którzy zadbali o przepiękne kostiumy i wspierali dzieci swoją obecnością.

Autor: Urszula Graczyk