„Znajdź właściwe rozwiązanie” – lekcja otwarta z przyrody – 28.04.2016r.

W ramach realizacji programu profilaktyki palenia tytoniu dla uczniów klas IV-VI „Znajdź właściwe rozwiązanie”, odbyły się warsztaty dla uczniów klasy czwartej, na które zostali zaproszeni także rodzice.

Podczas zajęć uczniowie poznali zmiany zachodzące u człowieka palącego papierosy. Dzięki wykorzystaniu „maszyny palącej” dowiedzieli się na własnej skórze, a  właściwie na własnym układzie oddechowym na czym polega „palenie bierne” (pomimo szeroko pootwieranych okien w pracowni przyrodniczej).  Analizując reklamy papierosów z różnych czasopism, z którymi pracowali uczniowie, czwartoklasiści odkryli, że często reklamowany produkt nie jest ani zdrowy, ani potrzebny. Mamy nadzieję, że wiedza uczniów po dzisiejszych zajęciach oraz ulotki przekazane rodzicom pomogą nam wszystkim podjąć właściwą decyzję – znaleźć właściwe rozwiązanie. Tak naprawdę wybór jest prosty: nie palę – zmniejszam ryzyko zachorowań na choroby odtytoniowe!

Autor: Marzena Lewandowska