Eliminacje powiatowe XXXVIII Konkursu Recytatorskiego dla dzieci i młodzieży im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem” - 28. 04. 2016 r.

Dnia 28 kwietnia 2016 r. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy przeprowadziła eliminacje powiatowe  XXXVIII Konkursu Recytatorskiego dla dzieci i młodzieży im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem” organizowanego przez Książnicę Płocką.

Tegoroczny konkurs poświęcony był „życiu” w każdym jego wymiarze, a przede wszystkim temu, co sprawia, że świat wokół wydaje się być cudownym zjawiskiem, wartym tego, by chwytać każdą chwilę. Uczestnicy prezentowali piękne teksty literackie różnych autorów, oddające takie właśnie podejście do życia.

W grupie wiekowej klas I – III  wystąpiło 16 recytatorów, a w grupie klas IV – VI  13. Byli to finaliści eliminacji gminnych i szkolnych.

Naszą szkołę reprezentowali:

1. Ogłoszka Oliwia  – kl. Ia
2. Kita Kacper – kl. IIa
3. Majda Karol – kl. IV
4. Pałczyńska Anna  – kl. VI

Cała czwórka recytatorów otrzymała wyróżnienia. Gratulujemy!

Wszyscy uczestnicy konkursu dostali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.

Autor: Bożena Kuś