Różne źródła informacji - 21.04.2016 r.

Uczniowie klasy IV wraz z opiekunami Urszulą Graczyk i Jolantą Łuczak wzięli udział w wycieczce do Łęczycy.

Pierwszym punktem programu wycieczki była wizyta w Bibliotece Pedagogicznej. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach nt. szukania, selekcjonowania i przetwarzania informacji.

Następnie udali się do Archiwum, gdzie poznali zasoby tej instytucji. W trakcie przeglądania archiwalnych ksiąg odnaleźliśmy informacje o Witoni, m.in. o podjęciu w 1926 r. decyzji o budowie szkoły. Później uczniowie zwiedzili pomieszczenia, w których zgromadzono pamiątki i elementy nieistniejącego już cmentarza żydowskiego.

Kolejnym zwiedzanym miejscem był Zamek. Tutaj najwięcej uczniowie poznali nowych informacji lub utrwalili to, czego się już nauczyli. Nie zabrakło również wrażeń podczas wchodzenia na zamkową wieżę.

Na koniec wyjazdu dzieci poznały miejsca pamięci narodowej – pomnik żołnierzy poległych w czasie walk Bitwy nad Bzurą.

Wyjazd do Łęczycy był doskonałą lekcją patriotyzmu i historii, i z pewnością na długo pozostanie w pamięci czwartoklasistów.

Autor: J.Łuczak