Uwaga już wkrótce spotkanie z pisarzem i konkurs! - 18.04.2016 r.

Dnia 5 maja 2016 r. w naszej szkole  odbędzie się spotkanie pisarza Pana Marcina Pałasza z uczniami klas 3 - 6. W związku z tym  organizator spotkania Wydawnictwo "Literatura" ogłasza konkurs plastyczny na  ilustarcję do fragmentu książki pisarza: "Wszystko zaczyna się od marzeń". Pracę należy dostarczyć do biblioteki szkolnej do dnia 25.04.2016 r.

Marcin Pałasz (ur. 1971) - "z zawodu pisarz i optymista", jak sam mawia o sobie. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Niegdyś zajmował się kreacją w reklamie, zaś w 2004 roku spróbował swoich sił w literaturze dziecięcej utworem "Opowieści z Krainy Potworów". Po tym udanym debiucie zaczęły powstawać kolejne książki oraz słuchowiska radiowe dla dzieci i młodzieży.

Cechą wyróżniającą jego twórczość jest poczucie humoru, stąd motto jego pracy - "Słowa niosą uśmiech". Jest także miłośnikiem zwierząt, które często goszczą w jego książkach. Twórczość Marcina Pałasza nie tylko bawi młodych Czytelników: porusza on również tak ważne tematy, jak ekologia ("Ptaś i Miaugosia"), walka dziecka z własnymi lękami czy też problem tolerancji wśród dzieci i młodzieży ("Wszystko zaczyna się od marzeń").

Nominowany do nagrody "Książka Roku 2004" Polskiej Sekcji Międzynarodowego Stowarzyszenia IBBY za książkę "Straszyć nie jest łatwo". Laureat wyróżnienia w konkursie na Literacką Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego za rok 2007 ("Wakacje w wielkim mieście") oraz 2009 (za "Wszystko zaczyna się od marzeń"). W 2008 roku do głównej nagrody w tym konkursie została nominowana również jego powieść "Licencja na zakochanie"

Serdecznie zapraszam.

Jolanta Pawlak - bibliotekarz