Audycja muzyczna pt. „Gramy i śpiewamy dla Was już 70 lat” - 14. 04. 2016 r.

W czwartek – 14 kwietnia uczniowie klas pierwszych wzięli udział w koncercie zorganizowanym przez Państwową Szkołę Muzyczna im. K. Kurpińskiego w Kutnie.

Na scenie Kutnowskiego Domu Kultury zaprezentowali się młodzi artyści, którzy zapoznali  słuchaczy z brzmieniem różnych instrumentów, muzyką i tańcem.

Uczniowie wysłuchali utworów muzycznych w wykonaniu duetu akordeonowego, zespołu smyczkowego, zespołu jazzowego. Dzieci mogły także usłyszeć utwory zagrane na fortepianie, wiolonczeli, czy też instrumentach dętych.

W programie koncertu znalazły się również występy zespołu rytmicznego i zespołu tanecznego.

Słuchacze z niezwykłą uwagą przeżywali występy i nagradzali wykonawców brawami.

Muzycy przenieśli nas w świat pełen pozytywnych dźwięków i radości. Bez wątpienia była to prawdziwa lekcja muzyki.

Autor: B. Kuś, K. Witczak