Światowy Dzień Zdrowia – 07.04.2016 r.

Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła w roku szkolnym 2015/2016 do ogólnopolskiego programu edukacji antytytoniowej dla uczniów klas I- III szkół podstawowych. W programie uczestniczą uczniowie klas pierwszych, w klasach II i III przypomniane zostały  zagadnienia związane z tematyką palenia papierosów. Program ma charakter profilaktyczny i jego głównym celem jest wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy.

W dniu 7 kwietnia uczniowie klas Ia i Ib dowiedzieli się, jak palenie wpływa na zdrowie; poznali wiewiórkę Wiki i jej rady
na dobrą kondycję. Poznali też sposoby unikania dymu papierosowego i skutecznego odmawiania palenia. Starsi uczniowie pogłębili swoją wiedzę nt. szkodliwości biernego palenia poprzez rozwiązanie krzyżówki i prezentację multimedialną o zdrowiu. Wykonali też plakaty o tematyce antynikotynowej.

Na podsumowanie zajęć grupa dzieci wyszła na happening po ulicach Witoni. Z plakatem i ulotkami o szkodliwości palenia odwiedziliśmy urzędy, sklepy, przychodnię i aptekę. Rozmawialiśmy również z przechodniami zachęcając ich do życia bez tytoniu.

Teraz już wszystkie dzieci będą umiały powiedzieć: NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ.

Autor: Ewa Zduńczyk