Palmy wielkanocne - rozstrzygnięcie konkursu - 18.03.2016 r.

Tradycją w naszej szkole stało się wykonywanie palm wielkanocnych na procesję w Niedzielę Palmową. Uczniowie przygotowywali je na lekcjach religii i w czasie pozalekcyjnym: młodsi, kl.I – III, palemki indywidualne; a starsi, kl. III – IV, kilkumetrowe palmy klasowe, które brały udział w tradycyjnym już Szkolnym Konkursie na Najładniejszą Palmę Klasową.

Do jury konkursowego zostali w tym roku szkolnym zaproszeni:

- p. Jolanta Tomczak – wychowawca kl. 0 A;
- p. Krzysztofa Witczak – wychowawca kl. I B;
- p. Jolanta Pawlak – nauczyciel techniki i szkolny bibliotekarz;
- p. Monika Nawrocka – szkolny pedagog;
- p. Radosław Woźniak – nauczyciel języka angielskiego.

Jury oceniało: estetykę wykonania, pomysłowość i oryginalność kompozycji oraz jej trwałość.

Wybór nie był łatwy, gdyż wszystkie palmy zostały starannie wykonane, użyto przy tym różnorodne materiały i wywoływały one podziw oglądających je na holu szkolnym uczniów z młodszych klas oraz przechodzących rodziców. Każda osoba z komisji, po dokładnym przyjrzeniu się palmom, sklasyfikowała je na poszczególne miejsca ( I miejsce to 4 pkt., II miejsce – 3 pkt., III miejsce – 2 pkt., 4 miejsce – 1 pkt. ). Po zliczeniu głosów, oddanych w dn. 18 marca, okazało się, że w roku 2016, po raz pierwszy, zwyciężyły dwie palmy zdobywając po tyle samo, tj. po 17 pkt.

Autorami zwycięskich palm okazali się uczniowie klasy III oraz klasy IV. GRATULUJEMY !!!

Dla uczestników konkursu przygotowano stosowne dyplomy oraz słodkie nagrody.

Wszystkie palmy zostały przeniesione do kościoła parafialnego w Witoni by wziąć udział w uroczystej procesji w Niedzielę Palmową i pozostaną na wystawie, zdobiąc ołtarz główny kościoła, w okresie nadchodzących świąt Wielkanocnych.

Autor: Bożena Pawłowska