VIII Łęczyckie Mistrzostwa Ortografii - 17.03.2016 r.

17 marca 2016 r. na sali widowiskowej w łęczyckim Domu Kultury stanęły w szranki najtęższe pióra z terenu miasta i powiatu. W VIII Łęczyckich Mistrzostwach Ortografii udział wzięło w sumie 71 uczestników, wśród nich 3 przedstawicieli naszej szkoły.

Pod opieką p. Sebastana Petrykowskiego uczniowie Monika Załuga, Adam Jabłoński i Marta Wiśniewska udali się do DK w Łęczycy w celu pokazania, że nie straszne są im błędy ortograficzne, interpunkcyjne i językowe. W mistrzostwach, mimo że to już VIII edycja, braliśmy udział po raz pierwszy. Stanęliśmy do rywalizacji z przedstawicielami szkół i instytucji oraz z innymi ochotnikami z terenu powiatu łęczyckiego. Nad prawidłowym przebiegiem dyktanda czuwał ekspert, polonista, mgr Henryk Stokwiszewski, który również wybrał tekst dyktanda. Mimo że nie zajęliśmy pierwszego miejsca, uznajemy nasz udział za udany, a przez najbliższy rok obiecujemy podnieść  swoje umiejętnośći, aby w następnej edycji wypaść jeszcze lepiej.

Autor: Sebastian Petrykowski