Podsumowanie II edycji programu mPotęga w CNK w Warszawie - 15.03.2016r.

15 marca 2016 r. uczniowie klasy szóstej wraz z nauczycielami p. Agnieszką Petrykowską i p. Sebastianem Petrykowskim uczestniczyli w Pikniku Matematycznym, który był podsumowaniem II edycji programu grantowego mPotęga. Nasza szkoła, w ramach tego grantu, realizowała w bieżącym roku szkolnym  projekt „Matematyczny Pociąg”. Podsumowanie projektu odbyło się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, gdzie spotkali się uczniowie i nauczyciele matematyki ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.

Podczas I części pikniku odbyło się podsumowanie efektów pracy, nastąpiła wymiana doświadczeń, a przedstawiciele Klubu Naukowego Fenix używając języka matematyki odpowiadali na pytanie „Kiedy lew zjada zebrę?”.

Po części oficjalnej uczniowie wzięli udział w warsztatach budowania brył geometrycznych z ziemniaków oraz zwiedzali wystawę główną Centrum Nauki Kopernik.

Pikniku upłynął pod znakiem dobrej zabawyoraz pokazał praktyczne zastosowania matematyki w życiu codziennym. Pełni wrażeń i z upominkami od mBanku szczęśliwie wróciliśmy do domu.

Autor: Agnieszka Petrykowska