„Czy to magia? Nie, to czysta nauka!” - występy grupy "Zaelektryzowani" – 11.02.2016 r.

Ale nam się dzisiaj w szkole podobało! A to głównie dlatego, że były wybuchy, ogień, dym i inne niecodzienne zjawiska. Wszystko to dzięki występom grupy Zaelektryzowani, która przyjechała do naszej szkoły, aby w ciekawy sposób zaprezentować wiedzę z zakresu przyrody.

Treść spektaklu była humorystyczna, a my bawiąc się zdobywaliśmy wiedzę z zakresu fizyki, chemii i biologii. Dwóch animatorów: Szalony Naukowiec i Jaskiniowiec prześcigali się w pokazywaniu efektownych eksperymentów. Nam szczególnie podobały się: samozapłon siedmiotlenku manganu, wytwarzanie domowym sposobem helu i wodoru oraz doświadczenia pokazujące właściwości dwutlenku węgla. Sporo dowiedzieliśmy się także o anatomii ludzkiego ciała, jego  podstawowych funkcjach życiowych i zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas przeprowadzania i obserwowania eksperymentów.

Teraz będziemy zgłębiać wiedzę samodzielnie przeprowadzając doświadczenia na lekcjach przyrody…

Autor: Marzena Lewandowska