XII Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny "PEDRO’S CUP’’- 5.02.2016 r.

5 lutego 2016 roku w łódzkiej hali Atlas Arena odbyła się kolejna edycja mityngu lekkoatletycznego Pedro’s Cup. Przed kilkutysięczną publicznością swoje umiejętności zaprezentowali najwybitniejsi polscy sportowcy oraz gwiazdy zaproszone z zagranicy.

5 lutego 2016 roku  grupa uczniów z klasy IV oraz VI naszej szkoły pojechała do Atlas Areny w Łodzi na XII Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny ,,Pedro’s Cup’’. Uroczyste otwarcie miało miejsce kilka minut po godzinie 17. Po prezentacji zawodników zaczęły się zmagania o podium. W tym samym czasie rozgrywało się kilka konkurencji: bieg na 60m mężczyzn i  kobiet, bieg na 60 m przez płotki kobiet i mężczyzn, skok wzwyż kobiet i mężczyzn, skok o tyczce mężczyzn, pchnięcie kulą mężczyzn. Pośród licznych konkurencji szczególną uwagę wszyscy zwracali na biegi oraz skok w zwyż kobiet gdzie z bardzo dobrej strony zaprezentowały sie Ewa Swoboda oraz Kamila Lićwinko. Oprócz aktualnie wystepujących sportowców można było spotkać byłych medalistów Olimpijskich Irenę Szewińską, Szymona Ziółkowskiego czy Artura Partykę!

Opiekunami uczniów byli Pani Violetta Oleśińska oraz Pan Michał Włodarczyk