Dzień Bezpiecznego Internetu - 09.02.2016 r.

W tym roku, w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu, w naszej szkole w szkoleniu nt. "Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie - najnowsze zagrożenia cyberprzestrzeni" uczestniczyli  rodzice i wychowawcy uczniów klas I-VI. Prelekcje dla rodziców poprowadzili p. Sebastian Petrykowski i p. Monika Nawrocka.

Celem  głównym szkolenia było: podniesienie świadomości jego uczestników na temat zagrożeń występujących w cyberprzestrzeni, przeciwdziałanie tego rodzaju zagrożeniom oraz promowanie świadomego i bezpiecznego korzystania z Internetu.

Cele szczegółowe to m.in. zapoznanie uczestników z aktualnymi zagrożeniami związanymi z korzystaniem z Internetu, podniesienie wiedzy i świadomości rodziców i opiekunów w zakresie ich odpowiedzialności za bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie, zapoznanie z podstawowymi zasadami zapobiegania cyberprzemocy i innych zagrożeń płynących z użytkowania Internetu - profilaktyczne, edukacyjne przeciwdziałanie zagrożeniom cyberprzestrzeni, promowanie świadomego i bezpiecznego korzystania z Internetu, uświadomienie konieczności wieloaspektowej profilaktyki oraz omówienie możliwości reagowania na akty cyberprzemocy.

Prelekcja została przeprowadzona jako jedno z zagadnień poruszanych na zebraniu ogólnym wychowawców poszczególnych klas z rodzicami uczniów.

Po rozmowach z uczestnikami wiemy, że taka forma spotkań  jest dla nich atrakcyjna i poszerza wiedzę. Rodzice również zadekralowali,  że chętnie w przyszłości wezmą udział w prelekcjach tematycznych.

Autor: Sebastian Petrykowski