Klasy I a, I b i II a na spektaklu pt. „Ekopingwiny” – 29.01.2016 r.

Uczniowie klas pierwszych i II a wyjechali do Kutnowskiego Domu Kultury, aby obejrzeć przedstawienie w wykonaniu aktorów wrocławskiego Teatru In-Art.

Akcja rozgrywała się w zoo i na wyspie Madagaskar. Sprytne pingwiny wspierane przez lemury ruszają na pomoc światu, by ustrzec go przed zagładą. Walczą z  groźnym przeciwnikiem - Wściekłą Piranią, która podstępem zostaje królową tej zielonej wyspy i może robić co tylko chce. Spektakl przybliżył i uzmysłowił dzieciom, iż człowiek produkuje więcej niż potrzebuje, co doprowadza do zaśmiecania świata, degradacji i dewastacji natury.

Autorzy spektaklu uświadamiają widzom, że potrzeba tak niewiele, żeby zatrzymać ten ciągle rosnący problem. Każdy może pomóc naszej planecie. Wystarczy świadomość własnych potrzeb, racjonalne zakupy i oczywiście segregacja odpadów.
Przesympatyczne maskowe postacie, w niepowtarzalnej scenerii przeniosły nas w arkana niezwykłej pingwiniej misji- ratowania świata! Doskonałe dialogi, niebanalny humor, niezwykłe kostiumy oraz zjawiskowa gra aktorska przyniosły wiele zabawy i spontanicznych wybuchów śmiechu.

Dzieci zgodnie stwierdziły, że spektakl był świetny, zabawny, pokazał, jak dbać o środowisko i segregować śmieci. Chętnie pojadą kolejny raz do teatru.

Autor: E. Zduńczyk, B. Kuś, K. Witczak