I Nagroda w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek - 6.01.2016 r.

Prawdziwy gwiazdkowy prezent sprawiła nam Ania Pałczyńska, która zajęła I miejsce w VI Przeglądzie Kolęd i Pastorałek "Hej, w Dzień Narodzenia", który odbył się 18 grudnia w Łęczyckim Domu Kultury. Przegląd został objęty honorowym patronatem przez Księdza Biskupa Ordynariusza Diecezji Łowickiej Andrzeja Dziubę. Sukces cieszy tym bardziej, że konkurencja była duża, wystąpiło około siedemdziesięciu podmiotów wykonawczych. Druga dobra wiadomość to wyróżnienie Ani w Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Łodzi.

W dniu 6 stycznia 2016 r. w kościele św. Andrzeja w Łęczycy odbył się uroczysty Koncert Laureatów Międzypowiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek "Hej, w Dzień Narodzenia". Okazało się, że wśród solistów w swojej kategorii wiekowej najwyższą lokatę uzyskała nasza uczennica Anna Pałczyńska z klasy VI,  wykonując "Pastorałkę góralską". Naszą szkołę reprezentował także Kacper Kita z  pastorałką "Kolędnicy-wędrownicy".

Nasza laureatka otrzymała nagrodę rzeczową, pamiątkową statuetkę i dyplom. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów zarówno Ani jak i Pani Violetcie Olesińskiej - nauczycielce muzyki w Szkole Podstawowej w Witoni.

Autor: Violetta Olesińska